Navigaatio

Vuokatin Suomen Cup avasi kisakauden

Julkaistu / 10.11.2014

Lauantain sprintin karsinnasta selvisi jatkoeriin naisten puolelta Laura Alba ja Alisa Pyrrö. Miehistä jatkoon meni selkeästi Jim Härtull. Vielä ei finaaleissa LHS:n edustajia nähty, mutta mukava kauden aloitus joka tapauksessa.

Jim_Hrtull.png 
Yhdistetyn menijänä tunnettu Jim Härtull kiilasi itsensä kansalliseen kärkiporukkaan sprintin aika-ajojen tuloksissa.

Sunnuntain viestipäivänä ladulla riitti vauhtia ja vaarallisia tilanteita. Naisten joukkueemme oli kymppisakissa, miesten molemmat joukkueet selkeästi puolenvälin paremmalla puolella. Kausi on korkattu, tästä on hyvä jatkaa!

IMG_1939.JPG
Naisten viestin ensimmäisen osuuden kärkinaisia: LHS:n Laura Alban lisäksi kuvassa maajoukkuenaiset Mona-Liisa Malvalehto, Laura Mononen ja Anne Kyllönen.

IMG_2137.JPG
Miesten viestiin oli ilmoittautunut peräti 47 joukkuetta. LHS:n Alexander Artemyev hyvissä asemissa kymppisakin tuntumassa 1. osuudella.

Tämä sivusto käyttää evästeitä, jotta voit käyttää sivustoamme parhaalla mahdollisella tavalla.