Navigaatio

Yhteystiedot

Lahden Hiihtoseura Ry

Lahti Ski Club

Salpausselänkatu 8 (Lahden Urheilukeskus)
15110 Lahti

y-tunnus: 0149658-9

Toiminnanjohtaja /Executive Director
Janne Marvaila
+358 (0)400 600 852
janne.marvaila (at) lhs.fi

LHS Toimisto
Sari Virolainen
+358 (0)44 971 1726
info (at) lhs.fi

Kesän aukioloajat: kesäkuu maanantaisin klo 10-14, heinäkuussa suljettu. Katso lisätietoja

Laskutus ja perintätoimet

Katso lisätietoja täältä

LHS Webmail: lhs.fi/posti

Katso lisätietoja LHS sähköpostin käytöstä

WWW/email-tuki
Sami Kulmala
+358 (0)44 975 7713
toimisto (at) finlandiahiihto.fi

*Uudet käyttäjätunnukset, unohtuneet salasanat ja tuki LHS:n www, sähköposti ja kuvagalleriaan

Finlandia-hiihto

Finlandia-hiihto
Svinhufvudinkatu 23
15110 Lahti, Finland
www.finlandiahiihto.fi

Pääsihteeri
Tiina Hernesniemi
+358 (0)44 975 7712
info (at) finlandiahiihto.fi

Assistentti
Sami Kulmala
+358 (0)44 975 7713
toimisto (at) finlandiahiihto.fi

Markkinointipäällikkö
Hannu Viitala
+358 (0)400 592 455
hannu.viitala (at) lhs.fi

finlandia-500px.png

Salpausselän Kisat

Kilpailupäällikkö
Hannu Lehman (LHS)
+358 45 631 3210
hannu.lehman (at) lahtiskigames.com

Toimitsijat
Sari Virolainen (LHS)
+358 44 971 1726
info (at) lhs.fi


Lahden Hiihtoseura huolehtii Salpausselän kisojen teknisestä järjestämisestä, mukaanlukien kyseisten tehtävien vapaaehtoisten organisointi. Salpausselän kisojen organisaation yhteystiedot löytyvät kokonaisuudessaan osoitteesta

lahtiskigames.fi

Mäkihyppy ja yhdistetty

Puheenjohtaja
Matti Tiira
050 552 2640
tiiramatti (at) gmail.com

Jäsenet
Riina Valto
040 740 5918
riina.valto (at) vierumaki.fi

Arttu Lappi
040 753 9884
arttu.lappi (at) fondia.fi

Soili Hirvonen
0400 837 583
soili.hirvonen2 (at) gmail.com

Tommi Hiukka
040 733 8113
tommi.hiukka (at) gmail.com

Kalle Mäkelä
045 139 7390
kalle (at) pp.phnet.fi

Valmennuksen yhteystiedot ja toimenkuva


Valmennuksen vastaava Riina Valto, riina.valto(at)vierumaki.fi


Seuran valmentajat:

Valmennusvastaava
Eetu Kytösaho (kokonaisvastuu)
040 185 2201
eetu.kytosaho (at) gmail.com

Ossi-Pekka Valta (NOV, akatemia, isot mäet)
050 559 1088

Kari Jääskeläinen (yhdistetty/Leevi Mutru)

050 583 6459
jaaskar (at) gmail.com

Pasi Ahonen (Team ARTSports)
044 319 1731
pasi.ahonen (at) artsports.fi

Emmi Varis (Karpalo K6 & K15, Tuiskun Mäkikotka)
044 575 1666
emmivaris@hotmail.com

Karpalossa junioreita valmentavat myös:
Juha Reimari
Pasi Taipale
Marjukka Vidgren (Tuiskun Mäkikotka -koulu)

Mäkituomarikerho

Katso yhteystiedot

Ampumahiihto

 

Jaoston sähköpostiosoite ja LHS:n järjestämiin kilpailuihin ilmoittautumiset / ampumahiihto@lhs.fi

 

Puheenjohtaja:

Mira Holopainen / 050 - 520 1699, mira.holopainen@lhs.fi
 

Kilparyhmä:

Mika Haapoja, vastuuvalmentaja / 044 - 586 2940, mika.haapoja@biathlon.fi
Karpars Kokins, valmentaja / 050-5637043, kaspars.kokins@allu.net
Olli-Pekka Peltola, valmentaja / 040-0660763, parketti.opa@gmail.com
 

Junioriryhmä:

Jari Karinkanta, vastuuvalmentaja / 044 - 028 6443, jari.karinkanta@biathlon.fi
Pasi Hakala, valmentaja / 040 - 502 8929
 
Muut jaoston toiminnasta vastaavat:
 
Matti Huikko, rahastonhoitaja / 040 – 5907 994,  matti.huikko@lhs.fi
Matti Haapoja, LHS-johtokunta / 050-5523930, matti.haapoja@lhs.fi
Britta Haapoja, kilpailuilmoittautumiset / 040-7567350, britta.haapoja@lhs.fi
Olli Hietajärvi, viestintä ja sosiaalinen media / 040-7190627, hietajarvi.olli@gmail.com
Sami Orpana,  jaoston jäsen / 040-0844619, sami.orpana@live.fi
Juha Harmanen, jaoston jäsen / 040-1636433, juha.harmanen@outlook.com
 

Alppijaosto

Puheenjohtaja 
Rami Ruuska
rami.ruuska (at) lhs.fi
+358 400 498 496

Lajipäällikkö
Janne Reimari
+358 50 5224041
janne.reimari (at) lhs.fi

Valmennuspäällikkö
Roope Kankaanmäki
+358 40 5379868
roope (at) itteracing.com
roope.kankaanmaki (at) lhs.fi

Rahastonhoitaja
Minna Sulkakoski
+358 40 577 6330
sulkakoskiminna (at) hotmail.com
minna.sulkakoski (at) lhs.fi


Messilän hiihtokoulu (marraskuusta toukokuuhun)
Anna Kemppainen
+358 45 692 5220
anna.kemppainen (at) lhs.fi



Maastohiihto

Puheenjohtaja, talous, sopimukset 

Jarkko Turunen
050 308 0534
jarkko.turunen@lhs.fi

Varapuheenjohtaja, Hopeasompa ryhmienvastaava

Jukka Mäiseli
045 675 3659
jukka.maiseli@lhs.fi

Päävalmentaja

Heikki Kivikko
040 168 1333
heikki.kivikko@outlook.com

Hiihtokoulun Rehtori

Karoliina Mäkelä
044 545 5571
kalismak@gmail.com

Hiihtokoulupäällikkö

Isto Vanhamäki
040 727 6376
isto.vanhamaki@gmail.com

Kilpailupäällikkö

Raiko Pousi
040 758 9851
raiko.pousi@gmail.com

Minihopeasompa ryhmienvastaava

Katri Turunen
040 154 5233
katri.turunen@icloud.com

Kilpailujärjestelyt, talkoovastaava

Kari Koskinen
040 049 1164
koskinenk@phnet.fi

Veteraaniurheilu

Tapio Lotta
044 080 8380
tapio.lotta@gmail.com

Tulospalvelu

Anton Floor
040 770 3758
anton.floor@lhs.fi

Palkinnot

Terhi Paaso-Rantala
050 543 6543
terhi.paaso-rantala@hotmail.com

Seura-asut

Jarkko Turunen, Katri Turunen
050 308 0534, 040 154 5233
lhs.seuraasut@gmail.com

Tähtiseura, Pajulahti, Vierumäki, Vuokatti -yhteistyö

Katja Väisänen
040 960 6967 
katja.vaisanen@pajulahti.com

Varainhankintavastaava

Yrityshiihtokoulut

 

Tämä sivusto käyttää evästeitä, jotta voit käyttää sivustoamme parhaalla mahdollisella tavalla.