Navigaatio

YHTEYSTIEDOT

Lahden Hiihtoseura ry

Lahti Ski Club

y-tunnus: 0149658-9

info@lhs.fi

Salpausselänkatu 8 (Lahden Urheilukeskus)
15110 Lahti

Toimiston aukioloajat:

MA-TO klo 9-15. Perjantaisin suljettu.

LASKUTUSTIEDOT
katso tästä

Toimistosihteeri / Secretary
Jenny Wallenius
044 971 1726
jenny.wallenius@lhs.fi


Toiminnanjohtaja / Executive Director
Janne Marvaila
0400 600 852
janne.marvaila@lhs.fi


 

Laskutus ja perintätoimet

Katso lisätietoja täältä

LHS Webmail: lhs.fi/posti

Katso lisätietoja LHS sähköpostin käytöstä

WWW/email-tuki
Sami Kulmala
044 975 7713
toimisto@finlandiahiihto.fi

*Uudet käyttäjätunnukset, unohtuneet salasanat ja tuki LHS:n www, sähköposti ja kuvagalleriaan

Finski2020_RGB.png

Finlandia-hiihto

Finlandia-hiihto
Lahden Urheilukeskus
Salpausselänkatu 8
15110 Lahti, Finland
www.finlandiahiihto.fi

Pääsihteeri
Tiina Hernesniemi
044 975 7712
info@finlandiahiihto.fi

Assistentti
Sami Kulmala
044 975 7713
toimisto@finlandiahiihto.fi

Salpausselän Kisat


Lahden Hiihtoseura huolehtii Salpausselän kisojen teknisestä järjestämisestä, mukaanlukien kyseisten tehtävien vapaaehtoisten organisointi. Salpausselän kisojen organisaation yhteystiedot löytyvät kokonaisuudessaan osoitteesta

lahtiskigames.fi

Jos olet kiinnostunut vapaaehtoistyöstä, käy ilmoittautumassa täällä!

Mäkihyppy ja yhdistetty

Puheenjohtaja
Matti Tiira
050 552 2640
tiiramatti@gmail.com

Jäsenet
Riina Valto
040 740 5918
riina.valto@vierumaki.fi

Arttu Lappi
040 753 9884
arttu.lappi@fondia.fi

Soili Hirvonen
0400 837 583
soili.hirvonen2@gmail.com

Kalle Mäkelä
045 139 7390
kalle@pp.phnet.fi

Jouni Forsström
0400 954 011
jounivm@gmail.com

Valmennuksen yhteystiedot ja toimenkuva


Valmennuksen vastaava Riina Valto

riina.valto@vierumaki.fi


Seuran valmentajat:

Valmennus, vastuuvalmentaja Karpalo, HS70
Olli Muotka
050 464 7277
olli.muotka@gmail.com

Valmennus, vastuuvalmentaja HS100-HS130
Eetu Kytösaho
040 185 2201
eetu.kytosaho@gmail.com

Ossi-Pekka Valta (NOV, akatemia, isot mäet)
050 559 1088

Virgo Vagul (isot mäet)

Emmi Varis (Karpalo K6 & K15, Tuiskun Mäkikotka)
044 575 1666
emmivaris@hotmail.com

Karpalossa junioreita valmentaa myös:
Julia Tervahartiala

Mäkituomarikerho

Katso yhteystiedot

Ampumahiihto

Jaoston sähköpostiosoite ja LHS:n järjestämiin kilpailuihin ilmoittautumiset

ampumahiihto@lhs.fi

 

Puheenjohtaja:

Mira Holopainen
050 495 7226
mira.holopainen@lhs.fi
 

Kilparyhmä:

Mika Haapoja, vastuuvalmentaja
044 586 2940
mika.haapoja@biathlon.fi
 
Karpars Kokins, valmentaja
050 563 7043
kaspars.kokins@allu.net
 
Olli-Pekka Peltola, valmentaja
040 066 0763
parketti.opa@gmail.com
 

Junioriryhmä:

Jari Karinkanta, vastuuvalmentaja
044 028 6443
jari.karinkanta@biathlon.fi
 
Pasi Hakala, valmentaja
040 502 8929
 
Muut jaoston toiminnasta vastaavat:
 
Matti Huikko, rahastonhoitaja
040 5907 994
matti.huikko@lhs.fi
 
Matti Haapoja, LHS-johtokunta
050 552 3930
matti.haapoja@lhs.fi
 
Britta Haapoja, kilpailuilmoittautumiset
040 756 7350
britta.haapoja@lhs.fi
 
Olli Hietajärvi, viestintä ja sosiaalinen media
040 719 0627
hietajarvi.olli@gmail.com
 
Sami Orpana, jaoston jäsen
040 084 4619
sami.orpana@live.fi
 
Juha Harmanen, jaoston jäsen
040 163 6433
juha.harmanen@outlook.com
 

Alppijaosto

Puheenjohtaja 
Simo Kainulainen
050 357 2167

Lajipäällikkö
Janne Reimari
050 522 4041
janne.reimari@lhs.fi

Valmennuspäällikkö
Roope Kankaanmäki
040 537 9868
roope@itteracing.com
roope.kankaanmaki@lhs.fi

Rahastonhoitaja
Minna Sulkakoski
040 577 6330
sulkakoskiminna@hotmail.com
minna.sulkakoski@lhs.fi


Messilän hiihtokoulu (marraskuusta toukokuuhun)
Anna Kemppainen
045 692 5220
anna.kemppainen@lhs.fi

Freestyle
Pete Peltola
080 558 0090
pete.peltola@bandercom.com

Snowboarders
Roope Rahikainen
050 552 8397
roope_rahikainen@hotmail.com

Maastohiihto

Puheenjohtaja, talous, sopimukset 

Mika Kujala
050 577 1027
mika.kujala@lhs.fi

Varapuheenjohtaja, Hopeasompa ryhmienvastaava

Jukka Mäiseli
045 675 3659
jukka.maiseli@lhs.fi

Päävalmentaja

Heikki Kivikko
040 168 1333
heikki.kivikko@outlook.com

Hiihtokoulun rehtori

Karoliina Mäkelä
044 545 5571
karoliina.makela@lhs.fi

Hiihtokoulupäällikkö

Isto Vanhamäki
040 727 6376
isto.vanhamaki@lhs.fi

Kilpailupäällikkö

Raiko Pousi
040 758 9851
raiko.pousi@gmail.com

Kilpailujärjestelyt, talkoovastaava

Kari Koskinen
040 049 1164
koskinenk@phnet.fi

Veteraaniurheilu

Heikki Kivikko
040 168 1333
heikki.kivikko@outlook.com

Tulospalvelu

-

Palkinnot

Terhi Paaso-Rantala
050 543 6543
terhi.paaso-rantala@hotmail.com

Seura-asut

Jarkko Turunen
050 308 0534
jarkko.turunen@lhs.fi

Tähtiseura, Pajulahti, Vierumäki, Vuokatti -yhteistyö

Katja Väisänen
040 960 6967 
katja.vaisanen@pajulahti.com

Varainhankintavastaava

-

Yrityshiihtokoulut ja ryhmät

Jarkko Turunen
050 308 0534
jarkko.turunen@lhs.fi

Tämä sivusto käyttää evästeitä, jotta voit käyttää sivustoamme parhaalla mahdollisella tavalla.