Navigaatio

Yhteystiedot

Lahden Hiihtoseura Ry

Lahti Ski Club

Salpausselänkatu 8 (Lahden Urheilukeskus)
15110 Lahti

y-tunnus: 0149658-9

Toiminnanjohtaja /Executive Director
Janne Marvaila
+358 (0)400 600 852
janne.marvaila (at) lhs.fi

LHS Toimisto
Jenny Wallenius
+358 (0)44 971 1726
info (at) lhs.fi

Toimiston aukioloajat: MA-TO 9-15. Perjantaisin suljettu.

ETÄTYÖT: Lahden Hiihtoseura haluaa osaltaan estää pandemiaksi muuttuneen koronaviruksen leviämistä. Suhtaudumme tilanteeseen rauhallisesti ja noudatamme viranomaisten ohjeita. Henkilökuntamme toimii toistaiseksi etäyhteyksien päässä, eikä tämänhetkinen tilanne vaikuta muuten toimiston toimintaan. Mikäli sinun tarvitsee tulla toimistolle, otathan meihin yhteyttä etukäteen ajankohdan sopimiseksi.

Laskutus ja perintätoimet

Katso lisätietoja täältä

LHS Webmail: lhs.fi/posti

Katso lisätietoja LHS sähköpostin käytöstä

WWW/email-tuki
Sami Kulmala
+358 (0)44 975 7713
toimisto (at) finlandiahiihto.fi

*Uudet käyttäjätunnukset, unohtuneet salasanat ja tuki LHS:n www, sähköposti ja kuvagalleriaan

Finlandia-hiihto

Finlandia-hiihto
Lahden Urheilukeskus
Salpausselänkatu 8
15110 Lahti, Finland
www.finlandiahiihto.fi

Pääsihteeri
Tiina Hernesniemi
+358 (0)44 975 7712
info (at) finlandiahiihto.fi

Assistentti
Sami Kulmala
+358 (0)44 975 7713
toimisto (at) finlandiahiihto.fi

finlandia-500px.png

Salpausselän Kisat

Kilpailupäällikkö

Toimitsijat


Lahden Hiihtoseura huolehtii Salpausselän kisojen teknisestä järjestämisestä, mukaanlukien kyseisten tehtävien vapaaehtoisten organisointi. Salpausselän kisojen organisaation yhteystiedot löytyvät kokonaisuudessaan osoitteesta

lahtiskigames.fi

Jos olet kiinnostunut vapaaehtoistyöstä, käy ilmoittautumassa täällä!

Mäkihyppy ja yhdistetty

Puheenjohtaja
Matti Tiira
050 552 2640
tiiramatti (at) gmail.com

Jäsenet
Riina Valto
040 740 5918
riina.valto (at) vierumaki.fi

Arttu Lappi
040 753 9884
arttu.lappi (at) fondia.fi

Soili Hirvonen
0400 837 583
soili.hirvonen2 (at) gmail.com

Kalle Mäkelä
045 139 7390
kalle (at) pp.phnet.fi

Jouni Forsström
0400 954 011
jounivm (at) gmail.com

Valmennuksen yhteystiedot ja toimenkuva


Valmennuksen vastaava Riina Valto, riina.valto(at)vierumaki.fi


Seuran valmentajat:

Valmennus, vastuuvalmentaja Karpalo, HS70
Olli Muotka
050 464 7277
olli.muotka (at) gmail.com

Valmennus, vastuuvalmentaja HS100-HS130
Eetu Kytösaho
040 185 2201
eetu.kytosaho (at) gmail.com

Ossi-Pekka Valta (NOV, akatemia, isot mäet)
050 559 1088

Virgo Vagul (isot mäet)

Emmi Varis (Karpalo K6 & K15, Tuiskun Mäkikotka)
044 575 1666
emmivaris@hotmail.com

Karpalossa junioreita valmentaa myös:
Julia Tervahartiala

Mäkituomarikerho

Katso yhteystiedot

Ampumahiihto

 

Jaoston sähköpostiosoite ja LHS:n järjestämiin kilpailuihin ilmoittautumiset / ampumahiihto@lhs.fi

 

Puheenjohtaja:

Mira Holopainen / 050 - 495 7226, mira.holopainen@lhs.fi
 

Kilparyhmä:

Mika Haapoja, vastuuvalmentaja / 044 - 586 2940, mika.haapoja@biathlon.fi
Karpars Kokins, valmentaja / 050-5637043, kaspars.kokins@allu.net
Olli-Pekka Peltola, valmentaja / 040-0660763, parketti.opa@gmail.com
 

Junioriryhmä:

Jari Karinkanta, vastuuvalmentaja / 044 - 028 6443, jari.karinkanta@biathlon.fi
Pasi Hakala, valmentaja / 040 - 502 8929
 
Muut jaoston toiminnasta vastaavat:
 
Matti Huikko, rahastonhoitaja / 040 – 5907 994,  matti.huikko@lhs.fi
Matti Haapoja, LHS-johtokunta / 050-5523930, matti.haapoja@lhs.fi
Britta Haapoja, kilpailuilmoittautumiset / 040-7567350, britta.haapoja@lhs.fi
Olli Hietajärvi, viestintä ja sosiaalinen media / 040-7190627, hietajarvi.olli@gmail.com
Sami Orpana,  jaoston jäsen / 040-0844619, sami.orpana@live.fi
Juha Harmanen, jaoston jäsen / 040-1636433, juha.harmanen@outlook.com
 

Alppijaosto

Puheenjohtaja 
Rami Ruuska
rami.ruuska (at) lhs.fi
+358 400 498 496

Lajipäällikkö
Janne Reimari
+358 50 5224041
janne.reimari (at) lhs.fi

Valmennuspäällikkö
Roope Kankaanmäki
+358 40 5379868
roope (at) itteracing.com
roope.kankaanmaki (at) lhs.fi

Rahastonhoitaja
Minna Sulkakoski
+358 40 577 6330
sulkakoskiminna (at) hotmail.com
minna.sulkakoski (at) lhs.fi


Messilän hiihtokoulu (marraskuusta toukokuuhun)
Anna Kemppainen
+358 45 692 5220
anna.kemppainen (at) lhs.fi



Maastohiihto

Puheenjohtaja, talous, sopimukset 

Mika Kujala
050 577 1027
mika.kujala@vierumaki.fi

Varapuheenjohtaja, Hopeasompa ryhmienvastaava

Jukka Mäiseli
045 675 3659
jukka.maiseli@lhs.fi

Päävalmentaja

Heikki Kivikko
040 168 1333
heikki.kivikko@outlook.com

Hiihtokoulun Rehtori

Karoliina Mäkelä
044 545 5571
karoliina.makela@lhs.fi

Hiihtokoulupäällikkö

Isto Vanhamäki
040 727 6376
isto.vanhamaki@lhs.fi

Kilpailupäällikkö

Raiko Pousi
040 758 9851
raiko.pousi@gmail.com

Kilpailujärjestelyt, talkoovastaava

Kari Koskinen
040 049 1164
koskinenk@phnet.fi

Veteraaniurheilu

Heikki Kivikko
040 168 1333
heikki.kivikko@outlook.com

Tulospalvelu

-

Palkinnot

Terhi Paaso-Rantala
050 543 6543
terhi.paaso-rantala@hotmail.com

Seura-asut

Jarkko Turunen
050 308 0534
jarkko.turunen@lhs.fi

Tähtiseura, Pajulahti, Vierumäki, Vuokatti -yhteistyö

Katja Väisänen
040 960 6967 
katja.vaisanen@pajulahti.com

Varainhankintavastaava

-

Yrityshiihtokoulut ja ryhmät

Jarkko Turunen
050 308 0534
jarkko.turunen@lhs.fi

Tämä sivusto käyttää evästeitä, jotta voit käyttää sivustoamme parhaalla mahdollisella tavalla.